Google testuje pływające konwersacje w Wiadomościach.

Aplikacja Wiadomości już wkrótce może zacząć przypominać Messenger'a.

Dymki konwersacji są znane użytkownikom Androida od wielu lat. Rozwiązanie to zostało po raz pierwszy wprowadzone w aplikacji Messenger. Teraz podobne rozwiązanie może trafić do aplikacji Wiadomości.

Google testuje pływające konwersacje w Wiadomościach.

Na początku tego roku Google podczas wprowadzania drugiej bety Androida 10 na swoje urządzenia z serii Pixel wprowadziło nową funkcje powiadomień w bańkach. Działa ona niemalże identycznie, jak rozwiązanie Facebook'a zastosowane w Messengerze. Po pewnym czasie Google wycofało się z rozwoju tej funkcji, a finalna wersja Androida 10 nie posiada API do pływających powiadomień. Najnowsze informacje wskazują, że rozwiązanie to w bardziej dopracowanej formie trafi na rynek na początku przyszłego roku. Obecnie API Bubbles jest w fazie rozwoju. Może zostać uruchomione przez każdego użytkownika posiadającego sprzęt pracujący pod kontrolą najnowszego Androida 10 za pomocą ustawień deweloperskich.

Firma Google poprosiła programistów, aby używali najnowszego API do budowania kolejnych wersji swoich aplikacji tak, aby były one gotowe na premierę kolejnej wersji systemu operacyjnego Android.

Google testuje API Bubbles również w swoich aplikacjach. Sztandarowym przykładem są obecnie Wiadomości. Od początku października wiemy, że Google pracuje nad aktualizacją tej aplikacji, która wprowadzi obsługę API Bubbles. Do sieci trafiły właśnie screeny tego rozwiązania. Opcja ta została uruchomiona przez Mishaal'a Rashmana - redaktora naczelnego portalu xda-developers. Pokazują one, że przychodzące wiadomości tekstowe pojawiają się w wyskakujących bańkach, które przykrywają aktualnie wyświetlane elementy interfejsu.

Google testuje pływające konwersacje w Wiadomościach.

Źródło: xda-developers.com

Okrągłe powiadomienie pływające domyślnie wyświetla się na rogu ekranu identycznie, jak w Messengerze. Po wygaśnięciu powiadomienia koło bańki pojawi się kółko sygnalizujące nieprzeczytana wiadomość.

Google testuje pływające konwersacje w Wiadomościach.

Źródło: xda-developers.com

Nowe powiadomienia wraz z uruchomieniem usługi RCS na terenie Stanów Zjednoczonych maja zbliżyć klasyczne wiadomości do nowoczesnych komunikatorów tekstowych takich, jak WhatsApp czy Messenger.

Źródło: xda-developers.com