Google testuje przeglądarkę Chrome dla Androida

Android ma własną niezbyt rozbudowaną przeglądarkę oparta na silniku WebKit. Google postanowiło jednak stworzyć wersję Chrome'a dla swojego mobilnego systemu operacyjnego. Na razie jest ona w fazie beta, a działa wyłącznie na Androidzie 4.0 i to jedynie w wybranych krajach.

Chrome dla Androida

Chrome dla Androida w wersji beta skupia się na szybkości i prostocie - czytamy na blogu Google. Zawiera również możliwość synchronizacji z wersją biurkową, co pozwala nosić spersonalizowaną przeglądarkę zawsze przy sobie. Działa on jedynie na smartfonach i tabletach z systemem Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Google podaje, że przeglądarka mobilna Chrome została zaprojektowana od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych, tak by pasowała zarówno do ekranów smartfonów i tabletów, które różnią się rozmiarami. Posiada ona kilka ciekawych opcji takich jak przechodzenie między kartami za pomocą przesunięcia palcem po ekranie oraz Link Preview, czyli funkcję mającą ułatwiać precyzyjne klikanie na linki.

Zobacz również:

  • Najlepsze rozszerzenia VPN dla Google Chrome
  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego
  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari

Mobilna przeglądarka pozwala także na logowanie się i synchronizację danych z Chromem w wersji biurkowej. Umożliwia to m.in. otwieranie w smartfonie kart zamkniętych na komputerze oraz synchronizację zakładek. Na razie Chrome dla Androida nie jest dostępny dla użytkowników w Polsce. Kolejnym ograniczenie jego dostępności jest wymaganie Androida 4.0.

Użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem firmy Google już obecnie mają duży wybór przeglądarek. Są wśród nich także marki znane z pecetów jak Opera i Firefox. Ciekawe, czy Chrome odniesie na smartfonach i tabletach taki sukces jak jego wersja biurkowa. A wy jakiej przeglądarki mobilnej używacie?

_____

Więcej informacji na temat mobilnej przeglądarki Chrome znajdziecie w naszym serwisie AndroidLife.pl. Zamieszczono tam szeroki opis nowej aplikacji wraz z licznymi screenami. Dowiecie się również, w jaki sposób można zainstalować tę aplikację w naszym kraju, pomimo tego, że nie jest ona jeszcze dostępna w polskiej wersji sklepu Android Market.

Aktualizacja: 09 lutego 2012 07:51

Dodano link oraz informacje dotyczące artykułu na temat Chrome dla Androida w serwisie AndroidLife.pl.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: