Google testuje wideorozmowy z lekarzami pierwszego kontaktu

Jak donosi to Reddit, Google testuje funkcję wideorozmów z lekarzami pierwszego kontaktu. Jednak nie będzie to "przychodnia online".

Usługa ta działa w następujący sposób - użytkownik wpisuje, jakie ma dolegliwości, a w wynikach wyszukiwania pokaże się możliwość kontaktu wideo z lekarzem, z którym będzie można przeprowadzić konsultację. Przykład działania tej funkcji pokazany został na poniższym obrazku. Nie jest ona jednak dostępna dla wszystkich, a jak na razie tylko dla wybranej grupy użytkowników przez limitowany czas.

Google testuje wideorozmowy z lekarzami pierwszego kontaktu

Jak na razie koszty konsultacji lekarskich bierze na siebie Google, jednak wiadomo, że w przyszłości będą one płatne. Nie wiadomo póki co, czy wprowadzony zostanie abonament czy też opłata za każde połączenie z lekarzem. Jeżeli użytkownik nie będzie chciał wideorozmowy, wówczas otrzyma automatycznie dopasowaną do jego potrzeb listę porad. Warto zauważyć, że Google prowadzi już serwis Helpouts, który może połączyć użytkownika z różnej maści specjalistami (nie tylko z zakresu medycyny). Ostatnia znana informacja o nowej usłudze to plany wprowadzenia jej do wyników wyszukiwania.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [17.09.2021]
  • Goryle w zoo zarażone COVID-19! Dostaną szczepionkę