Google+ to tylko sposób na kolejne informacje o internautach?

Serwis społecznościowy Google+ stosuje politykę prawdziwych nazwisk (real-name policy) i usuwa konta użytkowników, którzy się do niej nie stosują. Eric Schmidt z Google mówi, że jest to serwis tożsamościowy (identity service). Co to oznacza w praktyce? Między innymi to, że internetowy gigant dostrzegł możliwość zdobycia kolejnych informacji o internautach i z niej skorzystał.

Czy tego chcemy, czy nie, używając serwisów społecznościowych udzielamy bardzo osobistych danych i dostarczamy informacji na temat tego kim jesteśmy, gdzie się znajdujemy, czym się interesujemy, czym się aktualnie zajmujemy i wiele więcej. Google zarabia głównie na reklamach, więc zdobycie informacji o użytkownikach w celu dostarczania im odpowiednich reklam jest ich głównym celem biznesowym.

Prezes zarządu Google, Eric Schmidt mówi, że jeśli komuś nie podoba się polityka prawdziwych nazwisk, lub obawia się w związku z nią o swoje bezpieczeństwo, to nie musi się zapisywać do Google+. Firma stawia więc sprawę jasno: potrzebujemy twoich danych i jeśli jesteś gotów nam ich udzielić, to możesz korzystać z naszego serwisu społecznościowego - u nas nie stosuje się pseudonimów!

Zobacz również:

  • Najlepsze aplikacje na Androida za darmo! Sprawdź aktualne oferty [04.10.2022]

Kto chce korzystać w pełni z dzisiejszego Internetu musi wiedzieć, że jego prywatność w sieci jest w dużej mierze tylko iluzją. Informacje o tym kim jesteśmy i czym się zajmujemy krążą w Internecie po całym świecie i wykorzystywane są na potrzeby reklamodawców, którzy mogą dzięki nim zaproponować nam towar będący, według nich, dla nas interesujący.

Google obserwowało jak ludzie w serwisach społecznościowych takich jak Facebook tworzą profile dokładnie ich charakteryzujące i postanowiło stworzyć własną wersję, która będzie dla nich prawdziwą kopalnią informacji. Jednym z głównych celów Google+ jest więc zbieranie danych, które zostaną wykorzystane do celów biznesowych. Tak wygląda dzisiejszy Internet.