Google trzyma rękę na pulsie. Szykuje własny "inteligentny" zegarek

Serwis The Financial Times donosi, że Google prawdopodobnie pracuje nad własnym "inteligentnym" zegarkiem.


Na początku stycznia poprzedniego roku podczas targów CES firma Sony zaprezentowała małe urządzenie pracujące pod kontrolą systemu Android i noszące nazwę SmartWatch, co można przetłumaczyć jako "inteligentny" zegarek. Pojawiające się do tej pory różne doniesienia utwierdzały nas w przekonaniu, że na rynku zagości więcej podobnych gadżetów. O ile jednak informacje o zegarku Apple są na razie w fazie spekulacji, o tyle prace nad zegarkiem oficjalnie potwierdził niedawno szef Samsunga, Lee Young Hee.

Google nie chce pozostać w tyle

Jak wynika z najnowszych doniesień serwisu The Financial Times do tych trzech firm zamierza również prawdopodobnie dołączyć Google. Internetowy gigant co prawda nie chce komentować tych spekulacji, lecz faktem jest, że w 2012 roku przyznany mu został patent na "inteligentny" zegarek posiadający dwa ekrany, dotykowy interfejs użytkownika oraz możliwość łączności z siecią bezprzewodową. Pamiętać tutaj też należy, że ma on pewne doświadczenie w projektowaniu tego typu urządzeń. Po przejęciu Motoroli wypuścił bowiem na rynek "androidowy" zegarek MotoACTV (na zdjęciu).

"Inteligentny" zegarek skazany na sukces?

Jak widać, czołowi producenci dostrzegli potencjał "inteligentnych" zegarków jako gadżetów idealnie wpisujących się w elektroniczny ekosystem, który wkrótce składać się ma z następujących kluczowych elementów: tabletu, smartfona i mającego je uzupełniać wspomnianego zegarka.

Czy podzielacie ich entuzjazm? Rozważacie zakup takiego urządzenia?