Google udostępnia konkurenta Siri na iOS

Firma Google rzuciła wyzwanie Apple i jego asystentce Siri udostępniając nową wersję aplikacji Google Search dla systemu iOS.

Dzięki nowej wersji aplikacji Google Search firma Google ma nadzieję na przyciągnięcie do siebie części użytkowników gadżetów Apple korzystających z możliwości jakie oferuje asystentka Siri.

Google podkreśla, że nowy system wyszukiwania głosowego lepiej radzi sobie z rozpoznawaniem kontekstu oraz intencji korzystającej z niego osoby zapewniając jej "kompleksowe wyniki wyszukiwania Google, które zna i kocha". Zresztą sami możecie się przekonać, jak działa oglądając poniższy filmik:

Dziennikarze CNET, którzy przetestowali nową aplikację twierdzą, że jest ona pod niektórymi względami znacznie szybsza od Siri oraz udziela lepszych odpowiedzi. Oczywiście użytkownicy sprzętu Apple muszą tutaj jednak pamiętać, że jako aplikacja firmy trzeciej nie oferuje ona kilku przydatnych funkcji takich jak np. tworzenie przypomnień.

Aplikacja Google Search wymaga do pracy systemu iOS 4.3, lub jego nowszą wersję. Została ona ponadto zoptymalizowana do współpracy z najnowszym iPhone'em 5.

Pobierz aplikację Google Search i sam oceń jej możliwości. Zachęcam do podzielenia się swoimi wnioskami w komentarzu oraz zapoznania się z wynikami testu "Google Jelly Bean vs Siri - starcie gigantów"