Google udostępnia marcową aktualizację bezpieczeństwa dla urządzeń Nexus i Pixel

W ramach marcowej aktualizacji firma Google załatała 11 krytycznych luk pozwalających m.in. na zdalne wykonanie przez atakującego kodu. Niecierpliwi użytkownicy urządzeń Nexus i Pixel mogą pobrać odpowiedni obraz ze strony Google dla deweloperów.

Marcowa aktualizacja bezpieczeństwa

Firma Google rozpoczęła dostawy marcowej aktualizacji bezpieczeństwa, z której mogą skorzystać użytkownicy wybranych tabletów i smartfonów. Dla tych bardziej niecierpliwych przygotowane zostały obrazy fabryczne i paczki OTA.

Co łata Google?

Google przygotowało biuletyn, który zawiera szereg poprawek usuwających aż 11 błędów, które otrzymały status "krytyczny". Mowa m.in. o lukach wykrytych w układach MediaTek i GPU Nvidii oraz w OpenSSL, które pozwalają atakującemu np. na zdalne wykonanie kodu.

Urządzenia Nexus i Pixel

Udostępniony przez Google biuletyn przeznaczony jest dla urządzeń Pixel, Pixel XL, Nexus 6P, Nexus 5X, Pixel C, Nexus 9 i Nexus 6, co oznacza, że "nie załapał" się na niego Nexus Player. Partnerzy Google otrzymali informację o wspomnianych lukach na początku lutego. Kody źródłowe łatek trafiły już do repozytorium Android Open Source Project (AOSP) więc mogą oni już prowadzić prace nad udostępnieniem poprawek dla swoich urządzeń.


Zobacz również