Google udostępnia marcową aktualizację bezpieczeństwa dla urządzeń Nexus i Pixel

W ramach marcowej aktualizacji firma Google załatała 11 krytycznych luk pozwalających m.in. na zdalne wykonanie przez atakującego kodu. Niecierpliwi użytkownicy urządzeń Nexus i Pixel mogą pobrać odpowiedni obraz ze strony Google dla deweloperów.


Marcowa aktualizacja bezpieczeństwa

Firma Google rozpoczęła dostawy marcowej aktualizacji bezpieczeństwa, z której mogą skorzystać użytkownicy wybranych tabletów i smartfonów. Dla tych bardziej niecierpliwych przygotowane zostały obrazy fabryczne i paczki OTA.

Co łata Google?

Google przygotowało biuletyn, który zawiera szereg poprawek usuwających aż 11 błędów, które otrzymały status "krytyczny". Mowa m.in. o lukach wykrytych w układach MediaTek i GPU Nvidii oraz w OpenSSL, które pozwalają atakującemu np. na zdalne wykonanie kodu.

Urządzenia Nexus i Pixel

Udostępniony przez Google biuletyn przeznaczony jest dla urządzeń Pixel, Pixel XL, Nexus 6P, Nexus 5X, Pixel C, Nexus 9 i Nexus 6, co oznacza, że "nie załapał" się na niego Nexus Player. Partnerzy Google otrzymali informację o wspomnianych lukach na początku lutego. Kody źródłowe łatek trafiły już do repozytorium Android Open Source Project (AOSP) więc mogą oni już prowadzić prace nad udostępnieniem poprawek dla swoich urządzeń.