Google udostępniło nowego Androida 4.4.4 dla urządzeń z rodziny Nexus

Użytkownicy urządzeń z rodziny Nexus z całego świata po aktualizacji systemu Android KitKat do wersji 4.4.3 zgłaszali wiele problemów. Google nie czekało długo z reakcją i wydano dzisiaj system oznaczony Android KitKat 4.4.4. Celem poprawki jest wyeliminowanie powstałych przy poprzednim uaktualnieniu błędów.

System Android rozwijany jest przez Google. Twórcy najpopularniejszego mobilnego OS-u przeznaczonego dla smartfonów i tabletów zwykle po premierze nowej wersji oznaczonej kolejną nazwą kodową wydają co kilka lub kilkanaście tygodni aktualizacje zawierające poprawki bezpieczeństwa i tzw. bugfixy.

Niestety, przy ostatniej aktualizacji oznaczonej numerem 4.4.3 coś poszło nie tak. Użytkownicy z całego świata skarżyli się na to, że urządzenia zaczęły działać wolniej, a niektóre kompontenty odmawiały posłuszeństwa. Szybko wydana aktualizacja oznaczona Android 4.4.4 KitKat (KTU84P) ma rozwiązać te problemy.

Zobacz również:

  • Czujesz się bezpieczny? iOS 15, Windows 10, i Chrome złamane!
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [18.10.2021]
  • Mass Effect Legendary Edition - nowy mod upiększa grę

Obrazy systemu Google Android 4.4.4 dla wybranych urządzeń można pobrać ze strony developers.google.com. Wśród wspieranych sprzętów znalazły się smartfony Nexus 4 oraz Nexus 5. W przypadku tabletów Google udostępniło nowy system dla Nexusa 7 (z obu roczników) i Nexusa 10.

Użytkownicy, których urządzenia sprawiały problemy mogą już zainstalować aktualizację ręcznie przez pobranie obrazu systemu i wgranie go do pamięci urządzenia. Osoby, których smartfony i tablety nie sprawiają problemów mogą poczekać na aktualizację w trybie OTA, która powinna pojawić się w przeciągu najbliższych dni lub tygodni.