Google udostępniło nowego Androida 4.4.4 dla urządzeń z rodziny Nexus

Użytkownicy urządzeń z rodziny Nexus z całego świata po aktualizacji systemu Android KitKat do wersji 4.4.3 zgłaszali wiele problemów. Google nie czekało długo z reakcją i wydano dzisiaj system oznaczony Android KitKat 4.4.4. Celem poprawki jest wyeliminowanie powstałych przy poprzednim uaktualnieniu błędów.

System Android rozwijany jest przez Google. Twórcy najpopularniejszego mobilnego OS-u przeznaczonego dla smartfonów i tabletów zwykle po premierze nowej wersji oznaczonej kolejną nazwą kodową wydają co kilka lub kilkanaście tygodni aktualizacje zawierające poprawki bezpieczeństwa i tzw. bugfixy.

Niestety, przy ostatniej aktualizacji oznaczonej numerem 4.4.3 coś poszło nie tak. Użytkownicy z całego świata skarżyli się na to, że urządzenia zaczęły działać wolniej, a niektóre kompontenty odmawiały posłuszeństwa. Szybko wydana aktualizacja oznaczona Android 4.4.4 KitKat (KTU84P) ma rozwiązać te problemy.

Obrazy systemu Google Android 4.4.4 dla wybranych urządzeń można pobrać ze strony developers.google.com. Wśród wspieranych sprzętów znalazły się smartfony Nexus 4 oraz Nexus 5. W przypadku tabletów Google udostępniło nowy system dla Nexusa 7 (z obu roczników) i Nexusa 10.

Użytkownicy, których urządzenia sprawiały problemy mogą już zainstalować aktualizację ręcznie przez pobranie obrazu systemu i wgranie go do pamięci urządzenia. Osoby, których smartfony i tablety nie sprawiają problemów mogą poczekać na aktualizację w trybie OTA, która powinna pojawić się w przeciągu najbliższych dni lub tygodni.