Google+ ułatwi współdziałanie w miejscu pracy

Na konferencji Atmosphere dla dyrektorów działów informatyki poinformowano, że serwis Google+ już wkrótce może zmienić sposób, w jaki pracują biura. Jego opcja Kręgi pomoże w komunikacji i wymianie informacji wewnątrz firmy. Nowe możliwości testowane są przez pracowników Google.

Google+
Bradley Horowitz z Google mówi, że wersja Google+ przeznaczona dla miejsc pracy zmieniła sposób komunikacji wewnątrz jego firmy. Pracownikom Google zastąpiła ona e-maile, strony wiki i inne mechanizmy dzielenia się danymi i informacjami.

Wśród nowych możliwości prawdopodobnie będzie dzielenie się plikami z Google Docs (Dokumenty) przy użyciu Kręgów. Szczególnie zainteresowani mogą być użytkownicy Google Apps (Aplikacje), którzy od minionego tygodnia mogą łączyć się z Google+ za pomocą swoich kont. Nie wiadomo jednak, czy serwis społecznościowy przeznaczony do pracy będzie dostępny tylko dla nich.

Zobacz również:

  • Wtyczki na Chrome przestaną działać? Google mówi: nie tak prędko

Już teraz Google+ daje pewne możliwości, które można wykorzystać w miejscu pracy. Przydatne może być stworzenie Kręgu łączącego współpracowników, kontrahentów itd. oraz opcja Hangouts (Spotkania) dająca możliwość odbycia konferencji wideo z wieloma osobami na raz.

Aplikacje Google zawierają usługi takie jak Dokumenty, Gmail, Kalendarz, Grupy dyskusyjne, Witryny i Video. Nie dysponują jednak narzędziem pozwalającym na wspólną pracę przy ich użyciu. Teraz może się to zmienić dzięki nowej wersji Google+ dla firm. Niedawno serwis wprowadził też możliwość tworzenia stron biznesowych.