Google+ urośnie dzięki nowym możliwościom i Androidowi 4.0

Pojawienie się serwisu Google+ wywołało spory szum, ale nadal wiele osób nie wie, czym on w ogóle jest i do czego służy. Teraz może się to zmienić dzięki opcjom wprowadzanym właśnie do serwisu oraz nowej funkcji systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Google
Nowym system mobilny Android podczas logowania użytkownika do konta Google prosi go o zapisanie się w serwisie społecznościowym Google+. Na razie jedynym smartfonem wyposażonym w Ice Cream Sandwicha jest Galaxy Nexus, ale to się niebawem zmieni, gdyż wydano już kod źródłowy Androida 4.0.

Galaxy Nexus przez pierwszych recenzentów jest bardzo wysoko oceniany, a nawet określany mianem najlepszego smartfonu z Androidem, jaki do tej pory powstał. To powinno przełożyć się na sporą liczbę nowych klientów, a ci jednocześnie staną się też użytkownikami Google+.

Zobacz również:

  • Wtyczki na Chrome przestaną działać? Google mówi: nie tak prędko
  • Masz ten smartfon Samsunga? Dostępna jest nowa aktualizacja zabezpieczeń! [29.09.2022]

Oprócz tego, serwis społecznościowy Google wprowadza nowe możliwości. Wśród nich są Strony Google+, czyli profile biznesowe dla firm i marek. Oznacza to, że serwis stanie się teraz bezpośrednim źródłem informacji o ulubionych produktach użytkowników.

Nie są to jednak jedyne zmiany, które mogą zwiększyć ilość zarejestrowanych członków serwisu. Google+ staje się czymś więcej niż rywalem Facebooka. Twórcy chcą, by serwis ten był łącznikiem między wszystkimi możliwościami, jakie daje Google za pomocą swoich stron i aplikacji.