Google uruchamia Boutiques.com

Rusza kolejna inicjatywa handlowa Google’a. Po usprawnieniu wyszukiwarki produktów, amerykańska firma uruchamia serwis ułatwiający odnajdywanie przedmiotów - jej zdaniem - ciężkich do opisania słowami.

W Boutiques.com znajdziemy odzież, akcesoria i inne przedmioty, które zdaniem Google ciężko porównać z innymi produktami i opisać je za pomocą prostej ramki z tekstem. Serwis działa w oparciu o technologię stworzoną przez zespół pracujący nad Like.com.

Wirtualny butik pozwala użytkownikom wyszukiwać przedmioty między innymi w oparciu o ich kolor, styl, krój, a nawet wzór umieszczony na materiale użytym do ich stworzenia. Mogą oni także tworzyć własne "butiki", w których umieszczą nabyte przedmioty. Odpowiednie algorytmy w przyszłości umożliwią Boutiques.com ocenić smak, gust danej osoby i podsunąć jej przedmioty, które mogą ją zainteresować. Witryna ma także pokazywać co lubią znani celebryci, projektanci, blogerzy piszący o modzie czy "trendsetterzy". Dzięki temu bez problemu ubierzemy się tak jak oni lub zgodnie z ich wskazówkami.

Google twierdzi, że w przypadku Boutiques.com, ważniejsze od konkretnego zapytania o produkt mają być chęć odkrycia czegoś nowego oraz możliwość znalezienia czegoś, o czym nawet nie myśleliśmy, że jest nam potrzebne. Co ciekawe, na stronie nie znajdziemy prawie żadnych śladów, wskazujących na to, że stoi za nią słynna amerykańska korporacja.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: