Google uruchamia The Street Art Project

Google zajmuje się różnymi działaniami, a Google Cultural Institute to wirtualne muzeum, prezentujące kolekcje i zbiory sztuki z całego świata. Od tego tygodnia dostępny jest także The Street Art Project, czyli dział zajmujący sztuką uliczną.

The Street Art Project ma utrwalać ulotną sztukę uliczną, jak to graffiti, murale, a nawet ciekawe grafiki na chodnikach. Oficjalne motto na stronie projektu wyjaśnia: "poznaj kolekcję sztuki ulicznej. Uzupełniamy ją na bieżąco i zachowujemy dla przyszłych pokoleń." Po otwarciu mapki widzimy kraje, w których sztuka uliczna została utrwalona przez Google - w Polsce jest aktualnie pięćdziesiąt siedem pozycji (większość w Łodzi). Przoduje Wielka Brytania, mająca aktualnie 896 obiektów wartych uwagi (w tym ponad 530 w samym Londynie).

Google uruchamia The Street Art Project

Aby skorzystać z nowej usługi, należy wejść na tę stronę, a następnie zjechać na dół, by zobaczyć mapkę widoczną powyżej. Po kliknięciu na wybrany kraj, widok jest przybliżany wraz z podziałem na miasta, a dalej - po wyborze miasta oznaczone są ciekawe miejsca, gdzie ponownie należy kliknąć, aby zobaczyć właściwy obraz.