Google uruchamia centrum wiedzy "Pomoc dla zhakowanych stron"

Firma Google udostępniła centrum pomocy dla osób posiadających strony internetowe. Dzięki niemu mogą się one dowiedzieć co zrobić, gdy ich strona zostanie zhakowana.

Wiele stron internetowych pada ofiarą cyberprzestępców. Firma Google przede wszystkim z myślą o właścicielach stron, którzy nie posiadają odpowiedniej wiedzy na temat postępowania w przypadku ataku i sposobach zabezpieczania się przed tego typu niespodziankami uruchomiła właśnie centrum "Pomoc dla zhakowanych stron".

Można tam znaleźć wiele przydatnych materiałów oraz film, za pośrednictwem którego Google tłumaczy m.in. w jaki sposób są atakowane strony internetowe i dlaczego w ogóle do takich ataków dochodzi:

Projekt ten jest również bardzo przydatny dla samej firmy Google, której z pewnością zależy na "czystym" Internecie oraz udostępnianiu wyników wyszukiwania prowadzących do bezpiecznych stron.

Mam nadzieję, że nie będziecie musieli z niego korzystać w trybie pilnym. Jeżeli jednak Wasza strona zostanie zhakowana pamiętajcie, że istnieje źródło informacji, które wówczas może Wam pomóc.

Help for Hacked Sites


Zobacz również