Google uruchamia wsparcie techniczne dla Androida na Twitterze

Za pomocą hashtag'a #AndroidHelp można uzyskać wsparcie od Google na platformie Twitter.

Każdy producent szuka sposobów na zadowolenie swoich klientów. Większość użytkowników z pewnością choć raz miała problem ze swoim smartfonem i nie wiedziała, gdzie szukać pomocy. Obecne telefony komórkowe są na tyle zaawansowane, że bardzo często skrócona instrukcja obsługi, która informuje jedynie, jak naładować i uruchomić urządzenie jest bezużyteczna.

Google uruchamia wsparcie techniczne dla Androida na Twitterze

Źródło: pcworld.com

Google wpadło właśnie na pomysł zaoferowania wsparcia technicznego za pomocą jednego z portali społecznościowych. Wyszukiwarkowy gigant poinformował za pomocą konta @Android na Twitterze, że od teraz wszyscy posiadacze urządzeń z Androidem mogą zwracać się o pomoc z wykorzystaniem Twittera i hashtaga #AndroidHelp. Pomysł w zamyśle jest bardzo prosty. Użytkownik mający problem opisuje dokładnie o co chodzi oznaczając swój wpis #AndroidHelp, a pracownicy pomocy technicznej Google'a po pewnym czasie wracają do niego z informacją na temat tego, w jaki sposób można rozwiązać problem.

W tym momencie część czytelników z pewnością zastanawia się, jakie pytania można zadać. W końcu Android jest bardzo rozbudowanym systemem operacyjnym, a na dodatek prawie każdy producent stosuje własne, rozbudowane nakładki graficzne, które nie mają nic wspólnego z samym Androidem. Informacja o tym, jakie pytania można zadawać pomocy technicznej za pomocą Twittera została umieszczona na Reddicie.

#AndroidHelp pomoże użytkownikom w rozwiązywaniu następujących problemów:

  • Ogólne rozwiązywanie problemów
  • Tożsamość oraz uwierzytelnianie
  • Dostępność
  • Bezpieczeństwo
  • W wielu innych sprawach związanych z funkcjami Androida

Niestety jak widać powyższe stwierdzenia są bardzo ogólne oraz wskazują na funkcje, które wbudowane są w system operacyjny Android. Jesteśmy przekonani, że w wielu przypadkach pomoc techniczna firmy Google przekierowywać będzie użytkowników do wsparcia technicznego konkretnej firmy, która wyprodukowała urządzenie pracujące pod kontrolą Androida ze zmodyfikowanym interfejsem użytkownika.

Źródło: xda-developers.com