Google urządza rekordowe "sprzątanie" w swoim sklepie

Serwis TechCrunch twierdzi, że Google przeprowadził rekordowe porządki w swoim sklepie. Zniknęło z niego blisko 60 tysięcy aplikacji.

W Google Play pojawiają się niestety również aplikacje, które nigdy tam nie powinny trafić. Jak wynika z informacji podanych przez TechCrunch internetowy gigant wziął się w końcu sumiennie za porządku, czego efektem było usunięcie ze sklepu blisko 60 tysięcy pozycji (część usunęli sami deweloperzy). Wśród nich znalazły się również takie, które cechowało szkodliwe działanie (np. spamowanie).

Firma Google nie skomentowała tych doniesień, lecz wydaje się zrozumiałe, że stale pracuje nad ulepszaniem algorytmów systemu dbającego o to, aby do Google Play trafiało jak najmniej aplikacji niespełniających odpowiednich standardów. Miejmy nadzieję, że będzie on coraz bardziej skuteczny, co powinno nie tylko ułatwić użytkownikom Androida korzystanie ze (będzie on bardziej uporządkowany), ale również zwiększyć ich bezpieczeństwo.

Dla przypomnienia warto też dodać, że Google poszło w zupełnie innym kierunku niż Apple, które korzysta z usług zespołu testerów sprawdzających przed wrzuceniem do App Store każdą aplikację.

Na koniec jeszcze jedna informacja, ważna dla użytkowników Androida: Google wydało właśnie zupełnie odmienioną pod względem interfejsu aplikację Google Play Store 4.0.