Google usuwa z wyszukiwarki milion linków... dziennie

Ciekawie prezentują się dane, jakie Google zaprezentowało w najnowszym "Raporcie przejrzystości". Wynika z niego, że usuwa z wyników wyszukwiania ponad MILION linków dziennie.

Żądania takie zgłaszają do Google właściciele praw autorskich oraz reprezentujące ich organizacje. Powodem zgłoszeń są materiały naruszające prawa autorskie, które znajdują się na wskazanych stronach. Od 11-18 sierpnia 2014 na skutek tych żądań usunięto dokładnie 7 824 932 linki, czyli grubo ponad milion na dzień. Jak pokazuje to poniższy wykres, maksymalny wynik w ciągu tygodnia 2012 roku wyniósł 3 miliony 141 tysięcy, a od 1 stycznia 2013 ilość żądań gwałtownie wzrosła. Każde musi być zgodne z DMCA (Digital Millennium Copyright Act), czyli ustawą o przeciwdziałaniu rozpowszechniania treści związanych z prawami autorskimi.

Google usuwa z wyszukiwarki milion linków... dziennie

Najaktywniej linki do stron łamiących prawa autorskie zgłaszała w ciągu ostatniego miesiąca BPI (British Recorded Music Industry) Ltd. - podała dokładnie 6 335 726 adresów w sieci. Druga to Degban, również walcząca o ochronę praw autorskich - z jej inicjatywy zablokowano 5 765 142, zaś Recording Industry Association of America, Inc. zgłosiło ponad 2 miliony. Czwarte miejsce zajęła organizacja o wymownej nazwie Takedown Piracy LLC - podała ponad milion linków. W ostatnim tygodniu większość z nich dotyczyła materiałów umieszczanych na takich stronach jak listengo.com, 4shared.com, rapidgator.net oraz mp3ler.biz.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [17.09.2021]