Google vs Oracle - jeszcze jedna próba ugody

Oracle i Google spotkają się ponownie, by rozmawiać na temat ugody jeszcze przed rozpoczęciem procesu w sprawie o naruszenie patentów technologii Java. Proces zaczyna się 16 kwietnia 2012 roku. Sędzia zadecydował, że spotkanie między firmami musi odbyć się do 9 kwietnia.

Google vs Oracle

Sędzia zaplanował, że odbędzie się kolejna próba uzyskania ugody między skonfliktowanymi firmami. Oracle oskarża Google o naruszenie swoich patentów dotyczących technologii Java w systemie operacyjnym Android. Sędzia zadecydował, że w spotkaniu muszą wziąć udział przynajmniej kierownik Oracle Safra Catz i szef działu Androida Andy Rubin.

Obie strony mogą mieć pewną motywację do uzyskania ugody. Oracle nie potrafiło uzasadnić wysokości odszkodowania, które miałoby zapłacić Google i teraz żąda znacznie mniej. Google nie udało się natomiast przekonać sądu, by nie brano pod uwagę kontrowersyjnej wiadomości e-mail napisanej przez jednego z jej pracowników.

Zobacz również:

  • Na skutek upałów wysiada infrastruktura sieciowa. Problemy z Google i Oracle
  • Android 14 z funkcją, która nawet Google nie wie, jak ma działać

Sprawa ciągnie się już od sierpnia 2010 roku i od tamtego czasu obie strony spotykały się kilkakrotnie. Twarzą w twarz rozmawiali nawet prezesi obu firm - Larry Ellison z Oracle i Larry Page z Google. Żadne spotkanie nie przyniosło ugody, ale często szansa na nią wzrasta wraz ze zbliżaniem się terminu rozpoczęcia procesu.

Jeśli nie dojdzie do ugody, to ośmiotygodniowy proces z ławą przysięgłych rozpocznie się 16 kwietnia. Rozmowy między Oracle i Google muszą zakończyć się do 9 kwietnia.