Google w Androidzie 5.0 Lollipop wbrew pozorom nie zrezygnowało z Hangouts

Na grafikach promocyjnych przedstawiających Androida 5.0 Lollipop zabrakło ikony symbolizującej Hangouts, która była obecna w Androidzie 4.4 KitKat. Nie znaczy to jednak, że firma z Mountain View planuje porzucić swój komunikator, który do tej pory służył do obsługi wiadomości SMS i MMS.

Hangouts to komunikator od Google, który połączył starsze rozwiązanie o nazwie Google Talk z platformą do wideorozmów powiązaną z seriwsem społecznościowym Google Plus. Mobilna wersja tej nowej usługi w systemie Android 4.4 KitKat służyła do obsługi wiadomości SMS i MMS. Google postanowiło jednak nie umieszczać komunikatora w docku na ekranie głównym w urządzeniach z Androidem 5.0 Lollipop.

Zamiast Hangouts w smartfonach z systemem Google Android 5.0 Lollipop na ekranie głównym można znaleźć aplikację o prostej nazwie Messenger. Od teraz do odbierania i wysyłania SMS-ów i MMS-ów można skorzystać z dedykowanego, nowoczesnego i minimalistycznego programu. Wykorzystuje on możliwości nowego Androida, w tym np. szybkie odpisywanie na wiadomości.

Zobacz również:

  • Jak wyłączyć powiadomienie na ekranie blokady w Samsungach [PORADNIK]
Google w Androidzie 5.0 Lollipop wbrew pozorom nie zrezygnowało z Hangouts

W pierwszej chwili widząc brak Hangouts na grafikach promocyjnych można było odnieść wrażenie, że Google postanowiło pozbyć się z Androida swojego komunikatora, zastępując go zupełnie nową aplikacją do obsługi wiadomości SMS i MMS. Okazuję się jednak, że gigant z Mountain View chce po prostu dać użytkownikom wybór. Nie każdy używa komunikatora Hangouts, a Google nie chce użytkowników do tego przymuszać..

W opcjach Androida już w wersji 4.4 KitKat znalazła się opcja wyboru domyślnej aplikacji do obsługi wiadomości SMS i MMS. Teraz oprócz Hangouts i rozwiązań pochodzących od firm trzecich będzie można po prostu wybrać dedykowane rozwiązanie od Google o nazwie Messenger.

źródło: 9to5google.com