Google w końcu odświeża stronę główną serwisu YouTube

YouTube to najpopularniejszy serwis agregujący wrzucane do sieci klipy wideo. Będący jego właścicielem gigant z Mountain View dość często zmienia jego wygląd. W ciągu ostatnich kilku dni pojawiła się kolejna odświeżona wersja strony głównej. Serwis z filmami od Google jest teraz jeszcze bardziej podobny do aplikacji mobilnej na Androida służącej do jego obsługi.

Odświeżony wygląd YouTube udostępniany jest falami kolejnym grupom internautów, ale już niedługo wszyscy użytkownicy powinni zobaczyć go po otwarciu strony głównej serwisu w swoich przeglądarkach internetowych. Ostatnie zmiany powinny ucieszyć zarówno posiadaczy dużych monitorów o wysokiej rozdzielczości, jak i maszyn o ekranach o mniejszej przekątnej. Interfejs serwisu jest teraz wycentrowany, podczas gdy wcześniej wyrównany był do lewej strony.

Co istotne, na mniejszych monitorach o słabszej rozdzielczości pasek nawigacyjny po lewej stronie, umożliwiający przejście do różnych sekcji serwisu, ustawień oraz obserwowanych kanałów, może się teraz chować. Wywołać ponownie można go poprzez naciśnięcie przycisku menu. Użytkownicy, którzy przeglądając YouTube’a są zalogowani na swoje konto Google, dostają na głównej stronie rekomendacje serwisu w postaci listy Co obejrzeć.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [18.10.2021]
  • YouTube likwiduje podsumowanie roku - Rewind. Dlaczego?
Google w końcu odświeża stronę główną serwisu YouTube

Tutaj serwis prezentuje nie tylko filmy z obserwowanych kanałów, ale też sekcję wybranych filmy na podstawie subskrybowanych kanałów, historii obejrzanych filmów do tej pory i kraju, w którym mieszka użytkownik. Zmienił się też nieco wygląd samych kanałów, gdzie twórcy filmów mogą teraz jeszcze lepiej i efektywniej prezentować przesłane przez siebie do serwisu treści.