Google walczy o prawa środowiska LGBT

Google rozpoczyna nową kampanię. Ma ona pomóc środowiskom gejowskim i lesbijskim. Pierwszymi dwoma krajami w których będzie ona realizowana będą Singapur i Polska.

Nazwa nowej kampanii giganta z Mountain View nosi nazwę "Legalize Love". Google chce wspierać organizacje walczące o prawa gejów i lesbijek na świecie poprzez walkę z dyskryminacją wobec osób o odmiennej orientacji.

Dlaczego akurat Singapur i Polska? - Singapur chce być globalnym centrum finansowym i światowym liderem. Możemy uzmysłowić im, że jeśli chcą nimi być, muszą traktować wszystkich ludzi, bez względu na ich orientacje seksualną, równo - stwierdził Mark Palmer Edgecumber, szef departamentu Różnorodności i Integracji Google.

Polska z kolei została wybrana przez Google, z tego powodu że jest dużym krajem w Europie, w którym związki homoseksualne nie są uwarunkowane prawnie.

Google zastrzega jednak, że celem działań firmy nie jest legalizacja małżeństw homoseksualnych. Podkreśla, iż głównym motywem kampanii jest chęć zapewnienia bezpieczeństwa i poszanowania osobom o odmiennej orientacji seksualnej.

Co sądzicie o najnowszym pomyśle Google? Czy firma idzie za daleko? Czy też z kolei są to działania jak najbardziej słuszne?