Google wprowadza zakładkę Odkrywaj w YouTube na Androidzie i iOS

Mobilne aplikacje YouTube na iOS i Android otrzymały właśnie zakładkę Odkrywaj.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy Google testowało kilka nowych funkcji dla aplikacji klienckiej YouTube na Androida. W styczniu mogliśmy zobaczyć nowe podglądy kanałów w sekcji komentarzy. Kolejnym krokiem było pojawienie się nowych filtrów dla kanału subskrypcyjnego. Teraz, zaledwie kilka dni po udostępnieniu tego rozwiązania Google oficjalnie rozpoczyna wdrażanie kolejne funkcji. W aplikacji pojawia się nowa zakładka Odkrywaj.

Google wprowadza zakładkę Odkrywaj w YouTube na Androidzie i iOS

Źródło: pcworld.com

Jakiś czas temu Google poinformowało na swoich forach społeczności YouTube, że zamierza zrezygnować z zakładki Na Czasie w obrębie aplikacji YouTube. Rozwiązanie to ma zostać zastąpione za pomocą nowej zakładki Odkrywaj. Jak sama nazwa wskazuje najnowsze rozwiązanie ma pomóc użytkownikom w odnajdowaniu nowych treści w na podstawie ich preferencji oraz wideo obejrzanych w przeszłości. W zakładce Odkrywaj znajdziemy teści z obrębu kategorii Gry, Muzyka, Moda i Uroda, Nauka oraz innych.

Zobacz również:

Wraz z najnowszą, udostępnioną właśnie aktualizacją aplikacji klienckiej YouTube na Androida oraz iOS rozpoczęła się rozbudowa zakładki Odkrywaj. Jak to w przypadku Google bywa funkcja udostępniana jest stopniowo. Kolejni użytkownicy powinni uzyskać dostęp w ciągu najbliższych kilku dni.

Zakładka Odkrywaj zostanie umieszczona w dolnej części interfejsu aplikacji YouTube. Google udostępniło na swojej witrynie GIF'a prezentującego, jak wygląda nowa zakładka Odkrywaj.

Aplikacja YouTube została przeprojektowana w taki sposób, aby umożliwić jej użytkownikom dotarcie do nowych materiałów wideo zbieżnych z ich zainteresowaniami, które wcześniej były głęboko zakopane pod ich subskrybowanymi kanałami.

Zakładka Odkrywaj pozwalała będzie również promować nowych artystów, którzy na YouTube rozwijają się od stosunkowo niedługiego okresu czasy. W chwili obecnej nie wiemy, jak YouTube będzie ich wybierał. Treść zakładki Odkrywaj podobnie, jak inne elementy YouTube'a odświeżana będzie na bieżąco.

Źródło: xda-developers.com