Google wprowadza zmiany w komentarzach na portalu YouTube

Google zaczyna coraz silniej integrować swój portal społecznościowy z serwisem oferującym dostęp do klipów wideo. Dzisiaj ogłoszono oficjalnie wprowadzenie komentarzy z Google Plus pod filmami na portalu YouTube. To kolejny krok Google w celu jeszcze większej integracji pomiędzy swoimi produktami.

W YouTube niedługo nastąpią spore zmiany. Użytkownicy przyzwyczajeni do zintegrowanego z serwisem systemu komentarzy będą musieli się przyzwyczaić do zupełnie nowej odsłony tego elementu. Z początku Google zachęcało do połączenia konta YouTube z kontem Google Plus, a teraz wprowadza komentarze w stylu Google Plus pod filmami.

Pozwoli to na zastosowanie nowych mechanizmów sortowania komentarzy. Nie będą one domyślnie wyświetlane w tej samej chronologicznej kolejności u każdego. Algorytmy będą zgadywać, które z komentarzy są dla użytkownika najważniejsze, a na samą górę zostaną wyciągnięte wypowiedzi osób, które widz ma w kręgach.

Google wprowadza zmiany w komentarzach na portalu YouTube

youtube

Będzie można na szczęście wybrać widok chronologiczny, a do tego komentarze będą wątkowane podobnie jak to ma miejsce w Gmailu. Ponadto obok filmu pojawią się linkujące do niego wpisu z Google Plus, a każdy komentarz będzie można opublikować na swoim profilu w tymże serwisie społecznościowym.

Zobacz również:

  • W Microsoft Edge pojawi się cała masa przydatnych narzędzi

YouTube to znacznie starszy serwis od Google Plus. Zanim powstał pierwszy serwis społecznościowy giganta z prawdziwego zdarzenia, to w serwisie z filmami można było zakładać konta i wchodzić w interakcję z innymi użytkownikami. YouTube doczekał się też własnego systemu komentarzy pod każdym klipem, a w dodatku z początku konto w serwisie było oddzielną internetową tożsamością i dopiero po pewnym czasie połączono ją z kontem Google.