Google wprowadzi automatyczne usuwanie danych użytkownika

Google zaprezentowało nową opcję prywatności, która pozwala na ustawianie automatycznego kasowania historii odwiedzin, a także aktywności w sieci i używanych aplikacji.

Zaprezentowana przez Google funkcja pozwoli ustawić automatyczne, regularne kasowanie danych co 3 lub 18 miesięcy. Dlaczego akurat taki rozstrzał? Tego nie podano. Wyjaśniono natomiast, że kasowana będzie historia odwiedzin, używanych aplikacji oraz aktywność sieciowa użytkownika. Oczywiście nie będzie obowiązku używania tej funkcji - można zostawić ustawienia domyślne, czyli Google będzie przechowywać całą historię, dopóki użytkownik nie skasuje jej ręcznie. Jest to oczywiście bardziej czasochłonne i wymaga pogrzebania w opcjach konta Google.

Google wprowadzi automatyczne usuwanie danych użytkownika

Aktualnie można skasować zgromadzoną historię w zakładce Dane i personalizacja, a tam w sekcji Pobierz lub usuń swoje dane albo zaplanuj, co ma się z nimi stać. Wracają do nowego rozwiązania - Google poinformowało, że pojawi się w kontach w ciągu kilku kolejnych tygodni, ale nie podało żadnej konkretnej daty. Nowa funkcja ma pojawić się w celu zapewnienia użytkownikom większej prywatności oraz lepszej kontroli nad przechowanymi przez giganta danymi personalnymi.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [17.09.2021]
  • Cyberprzestępcy manipulują rzeczywistością
  • Lubisz gubić rzeczy? AirTags od Apple coraz bliżej - oto nowy brelok