Google wprowadzi nowe etykiety prywatności

Google ponownie podąża za Apple, zobowiązując się do wprowadzenia w przyszłym roku etykiet prywatności dla aplikacji na Androida w Sklepie Play.

Google wprowadzi nowe etykiety prywatności

Aplikacja Google

Google pokaże etykiety dla aplikacji w Sklepie Play w nowej sekcji Bezpieczeństwo. Dowiemy się, jakie dane zbiera aplikacja - przybliżoną lub dokładną lokalizację, dane osobowe, zdjęcia i miejsce na dane - oraz jak planuje je wykorzystać.

Apple zainteresował się tematem etykiet w zeszłym roku na Worldwide Developer Conference (WWDC) i przedstawił je w App Store pod koniec grudnia. Zadaniem wspomnianych etykiet jest informowanie, jakie dane są zbierane przez aplikację o jej użytkownikach.

Zobacz również:

  • Najlepsze antywirusy na Maca 2021
  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [23.07.2021]
  • Oppo rewolucjonizuje technologię szybkiego ładowania
Google wprowadzi nowe etykiety prywatności

Wyskakujące okienko uprawnień do śledzenia reklam Apple

Oprócz etykiet do zbierania danych, w sekcji Bezpieczeństwo będzie widać, czy aplikacja jest zgodna z wytycznymi rodzinnymi Google i zasadami bezpieczeństwa, takimi jak szyfrowanie i usuwanie danych na żądanie.

Firma Google podała na swoim blogu harmonogram wdrożenia etykiet. W następnym kwartale planuje opublikować zasady dotyczące tej nowej funkcji, a pod koniec roku pozwoli programistom rozpocząć deklarowanie tych etykiet w konsolach Google Play.

Google wprowadzi nowe etykiety prywatności

Harmonogram Google dotyczący wprowadzania etykiet bezpieczeństwa w aplikacjach

Nie zdecydowano się jednak na wyskakujące okienka, które proszą użytkowników o pozwolenie na śledzenie danych. Nadchodząca sekcja Bezpieczeństwo będzie zawierała miejsce w aplikacji na wyjaśnienie, dlaczego muszą śledzić dane użytkownika.

Właściciel przeglądarki planuje wprowadzić etykiety bezpieczeństwa w aplikacjach do połowy przyszłego roku, ale nie poinformował, co stanie się z aplikacjami, które nie są zgodne.