Google wspomaga prace nad aplikacjami dla tabletów z Androidem

Deweloperzy tworzący aplikacje dla smartfonów z systemem Android będą mogli wziąć udział w warsztatach Android Developer Labs organizowanych przez Google. Dowiedzą się na nich jak przystosować swoje aplikacje dla potrzeb tabletów z systemem mobilnym w wersji Honeycomb.

Pierwsze warsztaty z nowej serii Android Developer Labs odbyły się wczoraj w indyjskim Bangalore, a następne będą miały miejsce w Seattle (15-16 sierpnia), Nowym Jorku (23-24 sierpnia) i Los Angeles (2 września). Ich głównym tematem jest optymalizacja aplikacji dla tabletów np. przeprojektowywanie smartfonowego interfejsu, tak, by zrobił użytek z dużego ekranu w tablecie.

Wciąż można składać zgłoszenia na warsztaty odbywające się w USA, ale Google oferuje stosunkowo małą liczbę miejsc. Uczestnicy zostaną dobrani pod kątem tego, czy dysponują stworzonymi przez siebie wysokiej jakości aplikacjami dla smartfonów z potencjałem na ich zamienienie w doskonałe aplikacje dla tabletów.

Tablet iPad firmy Apple dominuje na rynku od czasu jego wydania w 2010. Kolejne tablety oparte na Androidzie na razie nie zmieniają tej sytuacji. Firmy analizujące rynek przewidują jednak, że wraz z pojawieniem się tanich tabletów z Androidem i powszechniejszym zastosowaniem systemu w wersji Honeycomb, tablety z systemem mobilnym Google mogą stanowczo zwiększyć swój udział w rynku.

Jednak według przewidywań firmy Informa Telecoms and Media dopiero w 2016 roku może dojść do sytuacji, w kórej sprzedaż różnych tabletów opartych na Androidzie będzie wyższa niż iPada firmy Apple.


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10