Google wycofuje nowego Asystenta - co się stało?

Błąd w oprogramowaniu spowodował przypadkowe usunięcie nowej wersji Asystenta Google. Kiedy wyszukiwarkowy gigant naprawi problem?

Google udostępniło w tym roku nową wersję swojego asystenta. Otrzymał one zaktualizowany, transparentny interfejs użytkownika oraz możliwość szybszego reagowania, dzięki przetwarzaniu danych bezpośrednio na urządzeniu.

Nowy Asystent Google na Pixel 4
Źródło: PCWorld.com

Nowy Asystent Google na Pixel 4

Źródło: PCWorld.com

Zaktualizowany Asystent Google dostępny był na smartfonach Google Pixel 4, 4a, 4a 5G oraz 5. Niestety ze względu na błąd, od wczoraj nie da się skorzystać z nowego asystenta.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Te telefony sprzedają się coraz lepiej na całym świecie. W Polsce nadal oficjalnie ich nie kupimy

Na przestrzeni ostatnich kilku godzin, użytkownicy najnowszych smartfonów Google Pixel informują o utracie dostępu do nowego Asystenta Google.

Obecnie na Google Pixel skorzystamy z klasycznego Asystenta Google, który dostępny jest na smartfonach innych producentów. Posiadacze Pixeli informują, że starszy Asystent Google jest znacznie wolniejszy i posiada problemy z rozpoznawaniem głosu. Nie posiada również niektórych funkcji, które dostępne były w nowszym rozwiązaniu.

Dlaczego Google wyłączyło dostęp do nowego Asystenta Google? Portal 9to5Google donosi, że prawdopodobnie chodzi o awarię serwera odpowiedzialnego za przetwarzanie zapytań Asystenta Google.

Nowa wersja Asystenta Google powinna powrócić na smartfony Google Pixel po naprawieniu usterki.

Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację do Androida 11.

Źródło: 9to5google.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: