Google wydaje kod źródłowy Androida 4.0

Kod źródłowy Androida 4.0 (Ice Cream Sandwich) został wydany. Jean-Baptiste Queru z Google mówi, że jest to kod dla wersji Androida 4.0.1, która została zastosowana w zaprezentowanym niedawno smartfonie Galaxy Nexus.

Android 4.0

Kod można już pobrać z serwerów git Android Open-Source Project. Jean-Baptiste Queru ostrzega jednak we wpisie na grupach dyskusyjnych Google, że plik jest dość duży i jego ściągnięcie może trochę potrwać. Zwłaszcza obecnie, gdy jest to jeszcze świeża sprawa i dużo osób chce się z nim zapoznać. Lepiej więc trochę poczekać z pobieraniem.

Poza tym, kliknięcie na link z instrukcjami dotyczącymi pobierania w poście Queru kieruje do strony błąd 404. Wracając jednak do samego Androida, zamieszczony na serwerze pakiet zawiera również, niewydany wcześniej kod Androida 3.0 (Honeycomb). Queru przyznaje, że był on niedopracowany i zachęca, by korzystać z Ice Cream Sandwicha.

Google planuje konferencję prasową na 16 listopada. Możliwe więc, że udostępnienie kodu źródłowego Androida 4.0 świadczy o tym, że zostanie na niej oficjalnie wydany smartfon Galaxy Nexus, który jako pierwszy skorzysta z tego systemu.