Google wykupuje piątą firmę w tym miesiącu

Google nie zwalnia tempa. Dziś, po piątkowym przejęciu Angstro, przyszedł czas na SocialDeck. Firma produkująca gry online zwrócone na sieci społecznościowe to już piąty zakup Google licząc od początku sierpnia. Przypomnijmy, wcześniej Eric Schmidt kupił Slide'a, Jamboola, Like.com i Angstro.

Google wykupuje piątą firmę w tym miesiącu

Shake & Spell 3D

Większość ostatnio nabytych firm związana jest z sieciami społecznościowymi i grami, co podsyca jeszcze spekulacje, że firma planuje wypuszczenie własnego serwisu społecznościowego Google Me. Zdaniem analityków, nowy serwis miałby się skupić na grach i stanowić główne zagrożenie dla cieszącego się z 500 mln użytkowników Facebooka.

Studio developerskie SocialDeck rozwinęło garść gier, a wśród nich Shake & Spell, grę słowną podobną do Boggle. Osoba może otworzyć grę np. na Facebooku i grać z przyjaciółmi, którzy używają iPhone'ów i urządzeń BlackBerry.

Zobacz również:

  • Android 12 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [20.09.2021]
  • Google płaci Apple 15 miliardów dolarów! Za co?

Gra ma również cechy sieci społecznościowych łącznie ze stroną, która prezentuje innych przyjaciół grających w tym samym czasie, ranking i statystyki osób, które grają razem z Tobą. Gracze mogą również dodawać komentarze na żywo podobne do rozmów w komunikatorach.

Sierpniowe zakupy Google
"Byliśmy pod wrażeniem talentu załogi tak, jak i technicznego zaawansowania mobilnej platformy, którą zbudowali" - mówili przedstawiciele Google, chwaląc swój najnowszy nabytek. Zespół SocialDeck będzie pracował we współpracy z zespołem Angstro i pracownikami Google w Waterloo i Ontario.

To piąty wielki zakup dokonany przez Google w ostatnim miesiącu. Wcześniej firma ta przejęła Slide'a - producenta gier społecznościowych, Jambool z ich platformą wirtualnych płatności i Like.com - nowoczesną wyszukiwarkę grafik w sieci. Dziś informowaliśmy też o nabytku z poprzedniego tygodnia, Angstro - firmie, która wyprodukowała technologię, z której korzysta m.in. Facebook, sortując i przeszukując nasze wiadomości i zdjęcia.