Google wypuszcza Chrome w wersji 64-bit

Popularna przeglądarka Chrome pojawiła się dziś w nowej edycji. Jest ona dedykowana tylko i wyłącznie posiadaczom systemów 64-bitowych.

Przeglądarka wyszła póki co w wersji deweloperskiej, więc jeśli ktoś nie czuje potrzeby przechodzenia na nią, może spokojnie zaczekać na stabilne wydanie. Edycja 64-bitowa jest dedykowana posiadaczom Windows 7 oraz 8 i doskonale wykorzystuje możliwości procesorów Intela oraz większości AMD. W porównaniu do wersji 32-bitowej, "ulepszone"Chrome może pochwalić się nieco lepszą szybkością, stabilnością oraz bezpieczeństwem. Wspomniana szybkość ma wzrosnąć w tym wydaniu o 25%, zwłaszcza podczas używania aplikacji sieciowych. Podczas testów w różnych "ekstremalnych" warunkach Chrome 64-bit zawieszało się o połowę rzadziej niż dotychczasowa edycja przeglądarki.

Google wypuszcza Chrome w wersji 64-bit

Trzeba przyznać, że w porównaniu z konkurencją, Google dość późno wypuścił wersję 64-bitową swojej aplikacji. Pierwsza edycja Chrome ukazała się w 2008 roku, więc dopiero po sześciu latach zdecydowano się wykorzystać możliwości 64-bitowych systemów operacyjnych dla lepszego komfortu pracy użytkownika, a i to dopiero otrzymujemy wydanie beta. Jeśli chcecie przetestować tą edycję, przeglądarkę w wydaniu 37.0.2024.2 można pobrać poprzez naszą stronę.

Zobacz również:

  • Najlepsze rozszerzenia VPN dla Google Chrome
  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: