Google wyrzuca emulatory z Android Market

Popularne emulatory konsol, które można było do niedawna znaleźć w Android Market zostały usunięte. To dość kontrowersyjna decyzja Google, choć legalność tych emulatorów jest dyskusyjnym tematem.

Wśród usuniętych aplikacji są Nesoid, Snesoid, Gensoid, N64oid i Gameboid. Wszystkie one zostały stworzone przez dewelopera Yongzha, który potwierdził, że jego konto zostało usunięte bez ostrzeżenia. Teraz chce przenieść swoje aplikacje do innego sklepu, ale jak powiedział serwisowi Engadget.com, nie jest optymistą, co do przyszłości swoich emulatorów.

W kwietniu Google usunęło emulator PlayStation PSX4droid. Mógł on być źle widziany przez firmę Sony Ericsson, która zaczęła wtedy promocje swojej Xperia Play, czyli smartfona PlayStation opartego na systemie Android.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego

W myśl przepisów, emulatory są legalnym oprogramowaniem. Jest tak jednak tylko do czasu, gdy pobieramy przygotowane dla nich gry, co jest już nielegalne. Trudno więc winić Google za taką postawę. Z drugiej jednak strony, wcześniej pozwolili na umieszczenie tych aplikacji w sklepie, a ludzie wydali na nie trochę pieniędzy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: