Google - wyszukiwarka książek

Firma Google oficjalnie udostępniła internautom i wydawcom nową usługę - wyszukiwanie książek. Opcja 'Google Print' umożliwi użytkownikom popularnej wyszukiwarki znajdowanie książek zawierających interesujące ich informacje.

Usługa testowana była od końca ubiegłego roku - teraz nadszedł czas na jej oficjalną premierę. Ruszyła już strona internetowa -http://print.google.com/publisher/ - na której wydawcy mogą zgłaszać swoje książki - pracownicy Google za darmo je zeskanują i zindeksują. Jeszcze w tym tygodniu na listach wyników wyszukiwania zaczną pojawić się pierwsze 'książkowe' wyniki.

Google - wyszukiwarka książek

Google Print

Użytkownik, który będzie szukał informacji zawartych w którejś ze zindeksowanych przez Google książek, na liście wyszukiwania zobaczy wyróżniony odnośnik, wraz z adnotacją, że wyszukiwane przez niego informacje można znaleźć w książce - kliknięcie na taki odnośnik spowoduje otwarcie dodatkowej strony, na której znajdą się szczegółowe informacje o książce (w tym oczywiście link do strony, na której można ją kupić) oraz jej fragmenty.

Zobacz również:

  • Google dodaje nową funkcję wyszukiwarki!
  • Najlepsze alternatywy dla Revoluta [AKTUALIZACJA 15.10.2021]

Program na razie obejmie tylko książki w języku angielskim - przedstawiciele Google zapowiadają jednak, że ciągu najbliższych miesięcy możliwe będzie również wyszukiwania informacji w książkach w innych językach.