Google z myślą o Nest kupuje Dropcam, czyli kamery służące do monitoringu

Google od niedawna jest właścicielem firmy Nest, która zajmuje się rozwiązaniami z kategorii inteligentnego domu. W ramach kolejnej inwestycji gigant z Mountain View wydał pół miliarda dolarów na Dropcam, czyli kolejną firmę powiązaną z rynkiem smart home.

Gigant z Mountain View zainteresował się kolejną firmą dostarczającą rozwiązania techniczne dla domów przyszłości. Po przejęciu w styczniu tego roku za 555 milionów dolarów firmy Nest, która zajmuje się produkcją intelingentnych termostatów, Google wydało kolejne pół miliona dolarów na przejęcie Dropcam.

Dropcam to producent łatwych w obsłudze kamer internetowych, które mogą pełnić funkcję monitoringu. Urządzenia tej firmy nie są drogie, a w zależności od wersji kosztują 149 lub 199 dolarów. Kamery obsługują cyfrowy zoom (w tańszej wersji podstawowej czterokrotny, w droższej wersji pro ośmiokrotny), rejestrują materiał wideo w jakości HD i można obsługiwać je za pomocą smartfona lub tabletu.

Google z myślą o Nest kupuje Dropcam, czyli kamery służące do monitoringu

Użytkownicy za pomocą urządzenia mobilnego mogą przeglądać zarejestrowany materiał, cofać się do konkretnej daty w archiwum i ustalać zaawansowane harmongramy pracy kamery. Wszystko oparte jest o dodatkowo płatną usługę w chmurze. Cały system monitoringu można rozbudować o oferowane przez Dropcam czujniki ruchu do zamocowania na futrynach drzwi lub okna.

Zespół Dropcam od tej pory stanie się części przejętej przez Google firmy Nest, a oba zespoły będą razem pracować nad rozwiązaniami z segmentu smart home. Możliwe, że w przyszłości Google dokona kolejnych przejęć w segmencie inteligentnych domów.

źródło: nest.com