Google z satelity

Firma Google dodała nową funkcję do swojego serwisu Maps. Teraz oprócz standardowych map można oglądać także zdjęcia satelitarne obszaru Stanów Zjednoczonych i Kanady, udostępniane przez DigitalGlobe i EarthSat. Użytkownicy mogą powiększać zdjęcia aż do poziomu pojedynczych domów.

Google z satelity

Google Maps

Dotychczasowa zawartość serwisu Google Maps nie zmieniła się, natomiast nowa funkcjonalność pozwala na oglądanie cyfrowych map z bardzo dużą dokładnością. Niektóre rejony można powiększyć do tego stopnia, że widać pojedyncze domy i samochody poruszające się po drogach. Zdjęcia użyte do stworzenia mapy są w miarę aktualne i wiernie oddają fotografowane obszary.

Posługiwanie się mapą jest bardzo proste. Przybliżanie oglądanych obszarów odbywa się za pomocą suwaka umieszczonego po lewej stronie, natomiast przesuwać mapę można zarówno przyciskami umieszczonymi nad suwakiem, jak i "łapiąc" i przeciągając samą mapę.

Zobacz również:

  • Mapy Google otrzymują proekologiczną funkcję
  • Mapy Google - 14 sztuczek, które musisz znać

Także wskazówki dotyczące jazdy mogą być wyświetlane na tle mapy satelitarnej. Klikając na punkty na mapie otrzymujemy w okienku pop-up powiększony obraz interesującego nas miejsca.

Technologia użyta w serwisie stworzona została przez firmę Keyhole, którą Google zakupiło w październiku ubiegłego roku. Udostępniając mapy za darmo Google poszło krok do przodu, gdyż Keyhole pobierało opłaty w wysokości 29,95 USD za podstawowy pakiet.

Więcej informacji:

http://maps.google.com