Google zachęca użytkowników do wspólnej pracy nad Chrome

Użytkownicy przeglądarki Google mogą pomóc deweloperom w jej rozwoju. W tym celu wystarczy zainstalować małe rozszerzenie dostępne w sklepie Chrome Web Store. Będzie ono zbierać dane od użytkownika i przesyłać je na serwery firmy. Co jakiś czas użytkownik będzie proszony o wypełnienie krótkiej ankiety.

Rozszerzenie Google pozwalające deweloperom na zbieranie informacji diagnostycznych nosi nazwę Chrome User Experience Surveys. Można pobrać je z oficjalnego repozytorium z webaplikacjami do przeglądarki Google o nazwie Chrome Web Store.

Po zainstalowaniu rozszerzenia będzie ono wyświetlać co jakiś czas prośbę do użytkownika o udzielenie odpowiedzi na pytanie, jeśli tylko przeglądarka zachowa się w sposób niestandardowy. Chrome User Experience Surveys wyświetli monit, jeśli pojawi się błąd lub pojawi się podejrzenie, że użytkownik natrafił na malware.

Zobacz również:

  • Najlepsze rozszerzenia VPN dla Google Chrome
  • Opera prezentuje funkcję, na którą nie wpadła konkurencja
  • Chrome do natychmiastowej aktualizacji. Dlaczego?
Google zachęca użytkowników do wspólnej pracy nad Chrome

Użytkownicy mogą pomóc w rozwoju przeglądarki Google Chrome

Google obiecuje, że rozszerzenie nie będzie zbytnio męczące dla użytkownika. Przeglądarka nie wyświetli więcej niż dwa monity dziennie i cztery tygodniowo. Sama ankieta, o której wypełnienie poproszony zostanie użytkownik, ma zająć maksymalnie od 2 do 3 minut.

Twórcy przeglądarki Google są świadomi tego, że prywatność jest bardzo ważna dla użytkownika, dlatego przed wypełnieniem ankiety można przejrzeć dane, jakie zostaną wysłane. Google Chrome nie zbierze żadnych prywatnych informacji.

Będą to jedynie dane diagnostyczne, które pomogą w wyeliminowaniu błędów. Zbieranie danych potrwa 120 dni, a po tym czasie rozszerzenie Chrome User Experience Surveys zostanie usunięte.

źródło: talkandroid.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: