Google zacznie sprzedawać komputery?

Los Angeles Times opublikował artykuł, który - jak twierdzi autor - powstał na podstawie rozmów ze specjalistami z branży. Z tekstu da się wysnuć jeden wniosek dotyczący Google: firma podbiła już świat, a teraz zaprezentuje tanie komputery, których celem będzie przede wszystkim łączenie się z Internetem.

Powołując się na bliżej nieokreślone źródła autor przytacza informację, że Google prowadzi rozmowy z siecią sklepów Wal-Mart dotyczące sprzedaży komputerów Google PC. Szczegóły techniczne nie są znane, wiadomo jednak, że będą one napędzane systemem operacyjnym spod znaku Google.

Pojawiają się nawet prognozy, że maszyny stworzone przez właścicieli najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie pojawią się lada chwila jako "Google Cubes" - czyli zminiaturyzowane komputery PC umożliwiające użytkownikom transfer multimediów między komputerami i telewizorami.

Wszyscy oczekują, że więcej na temat Google PC - oraz ewentualnych mobilnych urządzeń spod znaku Google - zdradzi Larry Page podczas piątkowego wykładu na targach CES w Las Vegas.

O niesamowitym rozwoju firmy Google, o zasadach przyświecających jej działalności oraz o tym, czy tak silna pozycja może być zagrożeniem przeczytacie w artykule: Google - twój przyjaciel czy wróg.

Aktualizacja: 05 stycznia 2006 11:08

Google zdementowało pogłoski, jakoby miało zamiar produkować komputery osobiste. Korporacja wydała na ten temat krótkie acz treściwe oświadczenie, iż ma wielu partnerów sprawdzających się w branży PC-tów, dlatego nie widzi potrzeby wkraczania na ten obszar rynku.