Google zainteresowany kupnem Grupera

Serwis Gruper już wkrótce może zmienić właściciela. Podobno kupnem portalu zajmującego się zakupami grupowymi jest zainteresowany Google. Do sprzedaży miałoby dojść na początku przyszłego roku.

O całej sprawie informuje portal "Gazeta Prawna". Drugi co do wielkości serwis zakupów grupowych miałby pójść pod młotek na początku przyszłego roku.

Od kilku miesięcy trwa proces poszukiwania potencjalnego inwestora dla Grupera. Jak informuje "DGP" wśród chętnych na zakup portalu znajduje się Agora czy też Allegro. Nie to jest jednak najciekawszą informacją. Swoją chęć przejęcia Grupera wyraził bowiem Google.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [17.09.2021]

Gigant z Mountain View od wielu miesięcy nosi się z zamiarem wejścia na rynek zakupów grupowych. Rok temu spekulowano o tym, że Google przejmie Groupona. Nic z tego jednak nie wyszło. Nie udała się także próba podboju rynku za pomocą Google Offers. Firma, której przewodzi Larry Page, postanowiła więc zmienić strategię.

We wrześniu Google zakupiło niemiecki DailyDeals. Nie jest tajemnicą, że gigant z Mountain View zamierza przejąć także poszczególne portale, zajmujące się grupowymi zakupami w innych krajach. Gdyby tak się stało, Groupon mógłby stracić palmę pierwszeństwa na rynku.