Google zainwestowało w produkcję dronów

O pomyśle wykorzystania dronów do tworzenia połączeń internetowych było głośno całkiem niedawno, dziś natomiast Google zrobiło pierwszy krok do jego realizacji i nabyło firmę produkującą tego typu urządzenia.

Firma ta to Titan Aerospace, mająca swą siedzibę w Nowym Meksyku (USA). Dzięki przejęciu dronów będzie można zapewnić bezprzewodowy Internet na obszarach, gdzie nie było to wcześniej możliwe, a ponadto łatwiej będzie wykonywać zdjęcia satelitarne. Titan Aerospace był wcześniej "na celowniku" samego Zuckerberga, który jednak ostatecznie zainwestował 20 milionów dolarów w brytyjską firmę Ascenta. Drony produkowane przez Titan Aerospace wykorzystują energię słoneczną, dzięki czemu mogą utrzymywać się w powietrzu bez konieczności lądowania nawet kilkanaście miesięcy!

Google zainwestowało w produkcję dronów

Zastosowany w dronach sprzęt komunikacyjny pozwala na transfer danych z szybkością 1 GB/s. Pierwsze drony Google'a mają wzbić się w niebo w 2015 roku. Wysokość kwoty, za jaką Google kupiło firmę, nie została podana do wiadomości. Poprzedni zainteresowany - czyli Zuckerberg - chciał wyłożyć w tym celu 60 milionów dolarów.

Zobacz również:

  • Chcesz zabrać drona na wakacje? O tym musisz pamiętać
  • Czym różni się Android 12 od Androida 11?
  • Windows 11: jak już teraz mieć Google Play Store?