Google zajmie się koreańskim problemem Androida

Koreańska Komisja ds. Sprawiedliwego Handlu (KFTC) ma pewne zastrzeżenia do systemu mobilnego Android. W mediach pojawiły się nawet doniesienia, że władze dokonały nalotu na biura Google w Korei Południowej. Firma informuje, że ma zamiar współpracować z KFTC i zająć się wszystkimi problemami.

Google Korea
Android jest otwartą platformą. Operatorzy i producenci urządzeń mają wolność decydowania, które aplikacje i usługi zamieścić w swoich telefonach z Androidem. Nie wymagamy by operatorzy i producenci umieszczali w swoich urządzeniach wyszukiwarkę i inne aplikacje Google - powiedziała rzeczniczka prasowa producenta systemu.

W kwietniu, dwie koreańskie firmy oferujące wyszukiwarki internetowe, Daum i NHN, złożyły skargę do KFTC. Oskarżyły one Google o naciski na producentów telefonów z systemem Android. Uważają oni, że w ten sposób rynkowy potentat blokował rywalizujące z nim wyszukiwarki i producentów aplikacji.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [30.11.2021]
  • Redmi Note 11T - jeszcze lepszy budżetowiec od Xiaomi!
  • Google dodaje nową funkcję wyszukiwarki!

We wtorek, serwisy internetowe CNET.com, AllThingsD.com i Reuters Canada przekazały informację z anonimowego źródła, według których KFTC dokonało nalotu na biura Google w Korei Południowej. Rzeczniczka prasowa firmy nie skomentowała jednak tych doniesień.