Google zakazuje pracownikom korzystania z aplikacji Zoom

Google obawia się o ochronę prywatności swoich pracowników. Dodatkowo firma posiada własne narzędzia do wideo rozmów.

Google dołącza do grona firm, które zakazały swoim pracownikom korzystania z aplikacji Zoom. Wcześniej działania takie podjął między innymi SpaceX.

Google zakazuje pracownikom korzystania z aplikacji Zoom

Źródło: pcworld.com

Wyszukiwarkowy gigant zakazał korzystania z aplikacji Zoom na swoich komputerach oraz stacjach roboczych w związku z ostatnimi problemami związanymi z bezpieczeństwem oraz ochroną prywatności.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy Z Fold 4 z mocnym zestawem aparatów!
  • Jaki pulsoksymetr kupić? Do czego służy? Już od 45 zł

Przypominamy, że Zoom przyznał się do luk w zabezpieczeniach oraz niedopracowanej polityki bezpieczeństwa. Prezes firmy odroczył wprowadzanie nowych funkcji na okres 90 dni, a pracownicy skupiają się obecnie na rozwiązaniu istniejących problemów.

Google ogłosiło nowe zasady w oficjalnym e-mailu skierowanym do wszystkich pracowników organizacji. Wiadomość została wysłana jeszcze w ubiegłym tygodniu.

Rzecznik prasowy Google'a przekazał portalowi Digital Trends, że Zoom nie spełnia standardów bezpieczeństwa obowiązujących w przedsiębiorstwie.

Ostatnio nasz zespół ds. bezpieczeństwa poinformował pracowników korzystających z programu Zoom Desktop Client, że nie będzie on już działał na komputerach firmowych, ponieważ nie spełnia naszych standardów bezpieczeństwa dla aplikacji używanych przez naszych pracowników... Pracownicy, którzy korzystają z programu Zoom, aby pozostać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi, mogą nadal korzystać z niego za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub telefonu komórkowego.

Portal Digital Trends wysłał prośbę o komentarz do firmy Zoom, ale w chwili obecnej nie uzyskano żadnej odpowiedzi.

Google podjęło decyzję po tym, jak SpaceX wydał zakaz korzystania z aplikacji Zoom. W obu przypadkach chodzi o obawy związane z bezpieczeństwem oraz ochroną prywatności użytkowników. Plotki głoszą, że z Zoom nie mogą korzystać również pracownicy NASA.

Sprawdź, ile kosztuje Acer Swift 1 - tani laptop do pracy zdalnej.

Źródło: digitaltrends.com