Google zaktywuje tryb ciemny w Google Docs na Androida

Amerykanie szykują się do zaktualizowania swojego pakietu biurowego na Androida. Główną nowością będzie oczekiwany od dłuższe czasu tryb ciemny.

Google od dłuższego czasu próbuje wprowadzić jednolity tryb ciemny w swoich systemach operacyjnych oraz aplikacjach. Proces ten przebiega z różnymi komplikacjami.

Dokumenty Google

Dokumenty Google

Dotychczas wyszukiwarkowemu gigantowi udało się zaimplementować tryb ciemny w Androidzie oraz większości aplikacji mobilnych, ale pominięto kilka niezwykle ważnych programów.

Pakiet biurowy Dokumenty Google (Google Docs) składający się z aplikacji Dokumenty (Docs), Arkusze (Sheets) oraz Prezentacje (Slides) na system operacyjny Android, nie otrzymał jeszcze aktualizacji, która pozwoliłaby skorzystać z trybu ciemnego.

Portal 9to5Google poinformował, że Google zamierza w najbliższym czasie udostępnić tryb ciemny w trzech aplikacjach wchodzących w skład Dokumentów Google. Redaktorzy przyjrzeli się dokładnie najnowszym wersjom aplikacji Dokumenty, Arkusze oraz Prezentacje i odnaleźli wpisy sugerujące, że wkrótce aplikacje uzyskają dostęp do trybu ciemnego.

Linijki kodu odpowiedzialne za uruchomienie trybu ciemnego zostały dodane do aplikacji zaledwie kilka tygodni temu.

Dodatkowo jeden z czytelników portalu AndroidPolice przez przypadek uruchomił tryb ciemny we wszystkich aplikacjach wchodzących w skład pakietu Dokumenty Google na swoim urządzeniu.

W chwili obecnej nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie Google zdecyduje się na udostępnienie trybu ciemnego w Dokumentach Google, ale powinno to nastąpić w najbliższych dniach.

Zobacz, jak w pełni wykorzystać Dokumenty Google.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy A50 z Androidem 10