Google zamierza podobno zrezygnować z linii Nexus

W Sieci pojawiły się doniesienia, z których wynika, że Google prawdopodobnie zamierza zrezygnować z rodziny urządzeń Nexus.

Nexus to nazwa rodziny urządzeń (głównie smartfonów i tabletów) opracowywanych wspólnie przez Google i różnych producentów sprzętu. Najmłodsi jej przedstawiciele - Nexus 7 Drugiej Generacji i Nexus 5 - produkowani są, odpowiednio, przez Asusa i LG. Linia Nexus cieszy się zainteresowaniem konsumentów przede wszystkim ze względu na "gołego" Androida oraz najszybsze z możliwych aktualizacje. Ponadto sam sprzęt jest bardzo wydajny i oferuje naprawdę wiele za niewygórowaną cenę.

Google zrezygnuje z Nexusów?

Interesujące i mocno niepokojące doniesienia na temat planów Google'a dotyczących linii Nexus przedstawił właśnie znany z trafnych przecieków Eldar Murtazin. Twierdzi on bowiem, że internetowy gigant zamierza w przyszłym roku zrezygnować z Nexusów na rzecz droższych urządzeń Google Play Edition (marka ta miałaby przejść rebranding).

Czy to możliwe?

Chyba tak. Pamiętajmy bowiem, że Google już w tej chwili ma więcej urządzeń Google Play Edition niż Nexus. Ponadto, co najważniejsze, jest przecież właścicielem Motoroli i być może zamierza mocniej postawić na jej rozwój przy okazji licząc na większe zyski. Warto przypomnieć, że niedawno udostępniła ona smartfon Moto G Google Play Edition.

Co sądzicie na ten temat?