Google zamyka jedną ze swoich usług. Będzie Ci jej brakować?

Działała od 2013 roku i zastąpiła trzy inne usługi internetowego giganta. Teraz przechodzi do historii.

Fot.: Nathan Cowley/Pexels

Google do 2013 roku dysponowało trzema usługami komunikacyjnymi: Google Talk, Google+ Messenger oraz Hangouts. 15 maja ogłosiło ich połączenie w jeden - Google Hangouts (ciekawostka - ówczesne przecieki podawały nazwę Babel). Teraz, 2 listopada 2022 roku, po ponad dekadzie działania, Google dokonuje kolejnej zmiany. Google Hangouts znika, a konkretniej - zostaje zastąpione komunikatorem Google Chat. W chwili pisania tego tekstu Hangouts wciąż działa, jednak widzimy na witrynie informację:

Od 1 listopada 2022 r. usługa Hangouts w przeglądarce będzie przekierowywała użytkowników do Google Chat w przeglądarce.

Co istotne - wszyscy użytkownicy będą mogli pobierać swoje dane za pomocą Google Takeout do 1 stycznia 2023 roku. Zamknięcie usługi nie jest zaskoczeniem, ponieważ zostało zapowiedziane już w 2020 roku. Aplikacja Chat automatycznie stanie się domyślna dla rozszerzeń, wtyczek oraz linków związanych z Hangoutsami.

Jak pobrać dane z Google Hangouts?

Google zamyka jedną ze swoich usług. Będzie Ci jej brakować?

Fot.: H Tur/PC World

Aby przenieść swoje dane, konieczne będzie użycie konta Google używanego w Hangouts - zaloguj się za jego pomocą do usługi Takeout, a następnie:

  • wybierz Hangouts i odznacz pozostałe pola;
  • kliknij Następny Krok;
  • w polu Sposób Dostarczenia wybierz opcję przesłania danych;
  • w polu Częstotliwość wybierz Eksportuj raz;
  • wybierz tyo oraz rodzaj pliku z backupem;
  • kliknij na Utwórz eksport.

Następnie Pojawi się komunikat, że Google tworzy kopię plików z Hangouts, a po zakończeniu eksportowania otrzymasz e-maila z powiadomieniem. Możesz pobrać plik, w którym znajda się zachowane dane Hangouts.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari

Źródło: Google, Neowin


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: