Google zapowiada kolejne "wiosenne porządki"

Firma Google poinformowała, że w ramach "wiosennych porządków" zamierza zamknąć kolejne usługi.

Zgodnie z planami Google "wiosenne porządki" obejmą następujące produkty:

- Picasa i Google Drive: darmowa przestrzeń na pliki zostanie w ciągu następnych kilku miesięcy połączona i wyniesie 5 GB. Tracimy przy tym 1 GB (wcześniej: Picasa - 1 GB, Google Drive - 5 GB) przestrzeni, lecz zyskujemy możliwość zarządzania plikami z jednego miejsca.

- Insights for Search i Google Trends: usługi zostaną połączone

- AdSense for Feeds (pozwala wydawcom online zamieszczać reklamy w kanałach RSS): wycofywanie usługi zacznie się 2 października i zakończy 3 grudnia

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Jak wyeksportować dokument do pliku PDF w usłudze Dysk Google?

- Classic Plus (pozwala na ustawianie własnych zdjęć jako tła na stronie Google.com): od 16 października nie będzie już można przesyłać własnych zdjęć; koniec usługi nastąpi w listopadzie

Ponadto czeka nas zamknięcie usług Places Directory (aplikacja dla Androida, której wszystkie funkcje można znaleźć w Google Maps), Spreadsheet Gadgets (gadżety w arkuszach pakietu biurowego Google; przyszły rok), Google News Badges (przyznaje odznaki dla najaktywniejszych użytkowników Google News; 15 października) i +1 Reports (pozwala webmasterom na dostęp do raportowania liczby +1 na ich stronach (podobną funkcjonalność oferuje Google Analytics); 14 listopada).

Warto na koniec dodać, że w ramach rozpoczętych jesienią tamtego roku "wiosennych porządków" firma Google wycofała już prawie 60 produktów, wśród których oprócz wyżej opisanych znalazły się np. takie usługi jak Google Video i iGoogle.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: