Google zapowiada swój tablet. Przedstawi go za kilka miesięcy

Po "ataku" na rynek smartfonów nie powinno nikogo dziwić, że Google przymierza się również do wejścia na rynek tabletów. Nastąpić to ma w ciągu "najbliższych sześciu miesięcy".


W wywiadzie udzielonym włoskiej gazecie "Corriere della Sea" Eric Schmidt, prezes wykonawczy Google, przyznał, że jego firma zamierza w ciągu "najbliższych sześciu miesięcy" wprowadzić na rynek swój tablet. Niestety odmówił podania jakichkolwiek bliższych szczegółów na jego temat zaznaczając jedynie, że będzie on "najwyższej jakości".

Google nie jest już nowicjuszem i ma odpowiednie doświadczenie na rynku urządzeń przenośnych. Firma wprowadziła bowiem wcześniej do sprzedaży własne smartfony z rodziny Nexus. Najnowszym ich przedstawicielem jest Samsung Galaxy Nexus, który jako pierwszy na świecie otrzymał możliwość wykorzystania wszystkich zalet systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Google i Motorola Mobility

Warto zauważyć, że przedstawione przez Schmidta informacje nabierają bardziej realnych kształtów, gdy porównamy je z faktem, iż Google stara się przejąć za 12,5 miliarda dolarów produkującą m.in. smartfony i tablety firmę Motorola Mobility.

Obawy firm współpracujących z Google

Oczywiście inwestycja ta wzbudziła niepokój wśród firm korzystających z Androida. Np. prezes koreańskiego Samsunga, Lee Kun-hee, wezwał członków zarządu do większego zróżnicowania urządzeń mobilnych i mocniejszego zaangażowania w prace nad systemem Bada. Co więcej, również południowokoreański rząd zapowiedział uruchomienie programu mającego na celu stworzenie własnego otwartego systemu operacyjnego.