Google zawiesza aktualizacje Chrome i ChromeOS

W normalnej sytuacji aktualizacje Chrome oraz ChromeOS wprowadzane są co sześć tygodni. Ale koronawirus odciska się również tutaj - zostają one wstrzymane na czas nieokreślony.

Prace nad rozwojem Chrome oraz Chrome OS prowadzone są w biurach Google, te zaś stoją obecnie zamknięte. Powodem jest oczywiście koronawirus. Co prawda wielu pracowników przeniesiono na system zdalny, jednak - jak widać - nie jest to wystarczające. Jak podaje producent, wprowadzanie nowych wydań przeglądarki i systemu zostało wstrzymane do momentu, kiedy wszyscy będą mieć zapewnione bezpieczeństwo i stabilność. Jednak nie oznacza to całkowitego wstrzymania prac - użytkownicy wciąż będą regularnie otrzymywać poprawki związane z bezpieczeństwem dla edycji Chrome 80. Nie będą się pojawić nowe funkcje i pełne wersje stabilne.

Przypominamy, że Google ma szeroko zakrojone plany związane z rozwojem swojej przeglądarki. Obecny król rynku ma otrzymać w kolejnych edycjach stabilnych takie elementy, jak ostrzeżenia o TLS 1.0 i 1.1, możliwość dzielenia się zawartością schowka, czy też ostrzeżenia przy pobieraniu plików. Jednak ze względu na obecną sytuację, schemat wprowadzania nowości może przebiegać nieco inaczej, niż to zaplanowano.