Google zintegruje funkcję Google Now z Chrome

Firma Google szykuje się do zintegrowania znanej z Androida funkcji Google Now z przeglądarką Chrome. To ciekawe posunięcie, które z pewnością przypadnie do gustu wielu użytkownikom "standardowych" komputerów.

Wraz z systemem Android 4.1 Jelly Bean firma Google udostępniła funkcję Google Now, czyli system, który m.in. reaguje na nasze polecenia. Jest to konkurencyjne rozwiązanie dla asystenta Siri, który dostępny jest w wybranych gadżetach Apple. W lipcu przedstawiliśmy test obu tych technologii, z którego wynikami możecie zapoznać się tutaj.

Co interesujące, dzięki internetowemu wpisowi jednego z deweloperów dowiedzieliśmy się, że Google przygotowało już "szkielet" dla wspomnianej funkcji Google Now, który pozwolić ma na jej integrację z najpopularniejszą obecnie przeglądarką na świecie (przynajmniej według danych firmy analitycznej StatCounter), czyli Chrome.

Dzięki temu usługa Google stanie się prawdziwie wieloplatformową ofertą, gdyż Chrome dostępny jest w wersji na systemy Windows, MacOS X, Linux i iOS. Pod tym względem pozostawi więc daleko w tyle zamknięte rozwiązanie, jakim jest wspomniany wcześniej asystent Siri.

Niestety obecnie nie wiadomo, kiedy możemy oczekiwać wdrożenia nowego projektu w życie. W odpowiedzi na opisane doniesienia Jessica Kositz z firmy Google powiedziała jedynie:

"Zawsze eksperymentujemy z nowymi rozwiązaniami w Chrome, lecz obecnie nie mamy nic do ogłoszenia w tej sprawie"

___________

Brawo Google. Nowy projekt z pewnością docenią osoby, które często korzystają "w terenie" z laptopów.