Google zmieni nazwy Picasy i Bloggera

Podobno Picasa i Blogger pozostaną kluczowymi komponentami w ofercie Google, ale ich nazwy ulegną zmianie. Działanie takie miałoby być elementem kampanii związanej z próbą zawojowania rynku serwisu społecznościowych. Nowa strategia, której kluczowym elementem jest Google+, wyklucza produkty bez Google w nazwie.

Informacja o zmianie marek Picasa i Blogger pojawiła się w serwisie Mashable.com. Serwisy mają otrzymać nazwy, które konkretnie określają ich przeznaczenie. Picasa w ciągu sześciu tygodni zamieni się w Google Photos, a Blogger w Google Blogs.

Informacja na temat zmiany nazw serwisów Google nie została potwierdzona przez internetowego potentata, ale wydaje się, że dobrze wpisuje się w strategię firmy. Mimo dużej popularności Picasy i Bloggera, niektórzy użytkownicy mogą nie zdawać sobie sprawy, że korzystają z usług Google. Z drugiej strony ciężko wyobrazić sobie zmiany w markach YouTube i Gmail, choć ten drugi przechodził już przez zawirowania związane z nazwą.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari

Spodziewana jest także integracja opisywanych usług z nowym serwisem społecznościowym Google+. Miałoby do tego dojść wraz z jego udostępnieniem dla wszystkich internautów.

Google już wcześniej zmieniało nazwy swoich usług. W 2007 roku firma kupiła serwis VoIP Grand Central, który w 2009 roku został zaprezentowany jako Google Voice. Picasa została kupiona w 2004 roku, a Bloger rok wcześniej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: