Google zmienia interfejs strony głównej

Od pół roku Google intensywnie pracuje nad swoim interfejsem i ujednolica wygląd wszystkich swoich usług oraz aplikacji. Jednym z efektów było pojawienie się czarnego paska Google u góry ekranu, ale już niedługo on również przejdzie do historii.

Google

Czarny pasek u góry ekranu zawiera linki do wszystkich usług i aplikacji Google. Po wprowadzeniu nowego interfejsu znajdziemy je w rozwijanym menu, które pojawi się, gdy umieścimy kursor nad logo internetowego giganta - czytamy na oficjalnym blogu. Pole wyszukiwania oraz funkcje Google+ (powiadomienia, szybkie dzielenie się) zostaną zachowane na nowym białym pasku u góry ekranu.

Ma to uprościć interfejs i zwolnić dodatkowe miejsce na ekranie. Linki do usług Google nadal pozostaną pod ręką, ale nie będą zabierały miejsca, gdy akurat nie są nam potrzebne. Osobiście uważam, że czarny pasek był dobrym pomysłem i korzystnie wpływał na wygląd strony, ale nowe rozwiązanie wydaje się równie praktyczne.

Zmieniony interfejs trafi do was już wkrótce, ale jeśli chcecie zapoznać się z nim bliżej i wyrobić sobie opinię na jego temat już teraz, to możecie obejrzeć krótką prezentacje na poniższym materiale filmowych dostarczonym przez Google. Jeśli chcecie podzielić się swoimi wrażeniami na jego temat, to zapraszam do komentowania.