Google zmienia wygląd Google TV

Koncern Google pokazał, jak prezentuje się nowy interfejs użytkownika Honeycomb, który ma być używany w telewizorach Google TV. Honeycomb ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Google TV Honeycomb
Google TV Honeycomb

Google TV Honeycomb

po pierwszych zapowiedziach miał trochę problemów z Google TV. Usługa nie prezentowała się tak dobrze jakbyśmy tego chcieli, dlatego koncern z Mountain View postanowił dokonać gruntownej reorganizacji interfejsu w porównaniu do tego z pierwszych zapowiedzi. Nowy układ ikon na dole ekranu powinien znacznie uprościć korzystanie z Google TV. Z kolei na górze ekranu pozostaje teraz dużo przestrzeni na aplikacje.

Google TV pojawi się w 2011 roku

Google potwierdził, że system Google TV pojawi się jeszcze w tym roku, chociaż na razie nie zapowiedział żadnych konkretnych telewizorów, w których znalazłaby się ta platforma. Przypomnijmy, że z Google współpracują m.in. Samsung i Sony i to w ich telewizorach powinna pojawić się najpierw Google TV.

Otwarty Google TV kontra zamknięty Smart TV

Google TV to konkurencja dla Smart TV, idei internetu rozwijanej przez producentów telewizorów. Obie platformy są do siebie bardzo podobne - obie dają możliwość dostępu do internetu oraz korzystania z widżetów. Jednak o ile producenci telewizorów Smart TV oferują zamknięty internet, o tyle Google chce wmontować do telewizorów otwartą przeglądarkę internetową, dzięki której możemy serfować po całym internecie. Google TV to nie usługa, lecz cały system oparty na Androidzie, który ma być zintegrowany z telewizorem. Ciekawe, co z tego wyjdzie i czy Google TV będzie dużo lepsze niż dotychczasowe internetowe usługi w telewizorach Smart TV?

Źródło: Engadget