Google zyskuje, konkurenci tracą

Jak wynika z najnowszych danych, Google umocniło pozycję lidera na rynku wyszukiwarek internetowych. Yahoo oraz Microsoft zanotowały nieznaczny spadek popularności.

Jak podaje firma comScore, zajmująca się przygotowywaniem analiz na potrzeby rynku IT, w sierpniu Google umocniło pozycję lidera na rynku wyszukiwarek internetowych. Gigant z Mountain View zyskał ponad 1% w stosunku do poprzedniego miesiąca i z 63 procentami udziału w rynku bezspornie prowadzi w stawce.

Najgroźniejsi rywale Google zanotowali nieznaczne straty. Okupujące drugą pozycję Yahoo to już tylko 19,6% udziału w rynku (strata o 0,9%). Jeszcze gorzej prezentuje się Microsoft, który może pochwalić się wynikiem rzędu 8,3% (o 0,6% mniej niż przed miesiącem).

Zobacz również:

Z przedstawionych danych wniosek może wynikać tylko jeden. Google jest niekwestionowanym liderem i nic nie wskazuje na to, żeby ktokolwiek był w stanie to zmienić. Co ciekawe, nawet połączone siły firmy Microsoft oraz Yahoo (27,9% udziału w rynku) nie stanowiłyby dla Google poważnej konkurencji. Teraz gdy propozycja wykupienia Yahoo przez giganta z Redmond została odrzucona, sytuacja konkurentów Google przedstawia się raczej nieciekawie.